Zengin Olmanın En Etkili Yolu


Zengin olmanın en yetkili yolu nedir sorusu, yıllardır insanoğlunun aklına takılan en büyük sorulardan birisi olarak günümüze kadar gelmiştir. Hatta bizlerden sonraki insanlar için de muhtemelen cevabı en çok aranan sorulardan birisi olacaktır. Üstelik zenginliği sadece maddi olarak gördüğümüz bu kavram, yıllardır birçok kimse tarafından tartışmalara konu edilmiştir. Birçok uzman zenginliğin sadece paradan ibaret olmadığına vurgu yaparken bazıları da göreceli olarak değerlendirmiştir. Yani bu konuda pek çok şey söylenip yazılabilir. Biz de bu noktadan yola çıkarak maddi açıdan nasıl zengin olunur konusunu ele alacağız.

Zengin Olmanın En Kolay Yolu

Zengin olmanın en yetkili yolu, sahip olunan zenginliğin kalıcı olmasını sağlamakta yatmaktadır. Birçok kimse büyük paralara sahip iken günün birinde kuruşa muhtaç hale gelebiliyor. Bu nedenle sahip olunan parayı en verimli ve etkili bir biçimde kullanarak israf etmemek, riske atmamak, zengin olmanın en etkili adımıdır.

Zengin olmanın göreceli olduğunu kabul edenlerin varlığından bahsetmiştik. Bu kişilere göre; ortalama diyebilecek bir hayat süren, kendi kendisine yeten insanlar zengin kimselerdir. Kazancı temel ihtiyaçlarının yanı sıra eğlenceye, gezmeye ve birtakım diğer etkinliklere yetiyorsa bu kişi zengindir denilebilir. Gelelim asıl konumuz olan maddi açıadan zengin olmanın en yetkili yolu nedir? Parasal açıdan zengin olmanın birçok yolu vardır. Şans oyunları talihlisi olmak, zengin birisiyle evlenmek vs… bu listeyi çoğaltabiliriz. Fakat bunlar herkes tarafından yapılamayacak olan şeylerdir. Bu nedenle herkesin kendi kendine yaparak nasıl zengin olabileceğinden bahsedelim sizlere.

Zenginleşebilmek için öncelikle elimizde olanlara sahip çıkmamız gerekmektedir. Bir yandan zengin olalım derken diğer yandan da elimizdekilerden de olmayalım. Bunlardan da gerçekten ihtiyaç olanlarla lüks olanları iyice ayırt etmek gerekir. Örneğin mevcut bir cep telefonu varken sırf daha üst model diye yeni bir cep telefonu almak lüks olacaktır. Kazancımızı bu gibi konularda harcayıp harcamadığımızı tespit etmek öncelikle hedefimiz olmalıdır. Ardından lüks olan harcamaları en aza indirgeyerek, hatta tamamen hayatımızdan çıkararak sadece ihtiyaçlarımız üzerinde yoğunlaşmalıyız. Bu husus son derece önemlidir. Böylelikle hayatımızdan israfları çıkararak daha fazla para sahibi olmak için büyük bir adım atmış oluruz.

Benzer içerikler:  En Kolay Kredi Veren Banka hangisi?

Bir önceki yazımız olan Bankacı Maaşları 2017 başlıklı makalemizde 2016 Bankacı Maaşları Ne Kadar?, 2017 Babkacı maaşları ne kadar? ve 2017 Bankacı maaşları ne kadar? hakkında bilgiler verilmektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ