Turizm Destek Paketi – Ziraat Bankası


Türkiye’nin en köklü bankalarından birisi olan Ziraat Bankası, son yıllarda yaptığı atılımlarla büyük bir mesafe kat ederek müşteri kitlesini genişletmeyi başardı. Özellikle kredi paketleri ile vermiş olduğu destekler bankanın hızla büyümesine olanak tanımaktadır. Çeşitli meslek gruplarına ve sektörlere yönelik kredi paketlerinden birisi olan Turizm Destek Paketi de turizm sektöründeki yatırımcılara büyük kolaylıklar sağlıyor.

Ziraat Bankası Turizm Destek Paketi

2016 yılı başlarında hükumet tarafından açıklanan Turizm Acil Eylem Planı Destek Paketi ile birlikte turizmciler hızla harekete geçmeye başladı. Bankalar da bu hareketliliğe karşılık olarak ortaya çıkacak olan finansal ihtiyaçları karşılamak adına çeşitli isimler adı altında Turizm Destek Paketleri hazırlayarak müşterilerinin hizmetine sundular. Bu paketlerinden birisi olan Ziraat Bankası Turizm Destek Paketi, ” Turizmde Güneş Şimdi Ziraat Bankası’yla Doğuyor!” sloganı ile yatırımcılara sunuldu. Bu pakette turizm sektörüne yönelik yatırım yapmayı planlayan kişiler, ödemesiz dönem atlatma, esnek vade gibi kolaylıklarla karşılaşıyor. Turizm Destek Paketi’nin özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Esnek vade seçenekleri,
  • Ödemesiz dönem atlatma,
  • Sezona göre Ödemeli Kredi seçeneği,
  • Turizm tesisine yapılacak yenileme faaliyetleri ya da tamamen yeniden kurulum için 2 yılı ödemesiz olmak üzere 7 yıla varan kredi desteği,
  • Turizm sektöründe yer alan konaklama, ulaşım, tedarik gibi hizmetleri sunan firmalara yönelik kredi desteği gibi birbirinden cazip özellikler yer alıyor.

Turizm Destek Paketi ( Ziraat Bankası içeriğinde turizm sektörüne ve bu sektöre yönelik hizmet veren diğer sektörlere finans desteği yer alıyor. Hem yatırımcılara hem de kısa, orta ve uzun vadeli işletme politikalarına yönelik kredi desteği sunulmaktadır. Turizm Destek Kredisi, kendi arasında ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan birincisi ” yeni yatırım ” yapan girişimcilere yönelik olurken, diğeri de ” yenileme” yapacak olan sektör firmalarına yönelik olmaktadır. Esnek ödeme, ödemesiz dönem atlatma gibi kolaylıklar sayesinde birçok müşteri için cazip bir kredi olarak görülüyor.

Benzer içerikler:  Finansbank Süt Hayvancılığı Kredisi

Ziraat Bankası Turizm Destek Paketi ile ilgili genel bilgiler yukarıda bahsedilenlerden oluşmaktadır. Detaylı bilgi ve sorularınız için Ziraat Bankası Şubelerine başvurmanız gerekmektedir.


Bir önceki yazımız olan Bankacı Maaşları 2017 başlıklı makalemizde 2016 Bankacı Maaşları Ne Kadar?, 2017 Babkacı maaşları ne kadar? ve 2017 Bankacı maaşları ne kadar? hakkında bilgiler verilmektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ