Ticari Kredi Veren Bankalar


Kredi denildiği zaman çoğu kişinin aklına bireysel krediler gelmektedir. Bu kredilerin yanı sıra ticari amaçla kullanılan ve miktarı çok daha fazla olabilen krediler de bulunmaktadır. Bu durumu ele alarak ticari kredi veren bankalar ve bu kredilerinden detaylarını anlatacağız. Özellikle Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (KOBİ)’in faydalandığı bu kredilerin faiz oranları vade süresine göre değişmektedir. Ayrıca krei başvurusunda bulunulan işletme ile ilgili mali durum ve diğer kriterler incelenerek değerlendirilir. Değerlendirme sonucunda başvurusu olumlu karşılanan işletmeler için ticari kredi verilebilmektedir.

Hangi Bankalar Ticari Kredi Veriyor?

Ülkemizde faaliyet gösteren yaklaşık 50 banka bulunmaktadır. Bu bankaların neredeyse tamamı, taşıt, konut ve ihtiyaç kredisi / finansmanı adı altında müşterilerinin ihtiyaç duydukları kredileri verebilmektedir. Bunların tamamı bireysel kredi olup ticari işletmeler faydalanamıyor. İşletmeler için ise farklı isimlerde ve başlıkta kredi hizmetleri bulunmaktadır. Ticari kredi veren bankalar ve bu kredilerin detaylarına hep birlikte bir göz atalım.

  • Denizbank Ticari Kredi

    Denizbank müşterileri ticari kredi adı altında yaklaşık 10 farklı kredi paketinden kendisi için en uygun olanı seçeblmektedir. KOBİ’lere ve büyük şirketlere özel olan bu kredilerin vade tarihinden önce kapatılması durumunda o günün faiz oranları üzerinden hesaplama yapılarak kapatılır. İster TL ister döviz üzerinden kullanılabilecek olan bu kredilerin vade süresi en fazla 36 aya kadar olabilmektedir.

  • Akbank Taksitli Ticari Kredi

    Esnafın Gönlüne Göre sloganı ile sunulan bu kredide 6 farkı alternatif bulunmaktadır. KRedilerin vade süresi 36 ay ile sınırlandırılmış olup, üst limit olarak ise 50 Bin TL belirlenmiştir. Cep telefonlarından GONLUNEGOREODE yazıp TC kimlik numarasını da ekleyerek 4425’e sms göndererek başvurulabilir. Kredi başvurusunun onaylanmasının ardından esnek ödeme planı belirlenebilmektedir.

  • Vakıfbank Ticari Kredi

    Vakıfbank, esnafın tüm nakit ihtiyaçlarını karşılayabileceği birden fazla alternatif kredi paketi sunmaktadır.  Üstelik esnek ödeme seçenekleri ve esnafın ödeme gücüne göre taksit tutarları belirlenebilmektedir.

Ticari kredi veren bankalar elbette yukarıda saydıklarımızla sınırlı değil. Örnek olması açısından en uygun ticari kredi veren bankalardan sadece birkaç tanesini ve detaylarını paylaştık. Diğer bankaların vermiş oldukları ticari krediler de benzer özelliklerde olup sadece kredi miktarı, vade süresi ve faiz oranları ufak tefek değişiklikler göstermektedir.


Bir önceki yazımız olan Bankacı Maaşları 2017 başlıklı makalemizde 2016 Bankacı Maaşları Ne Kadar?, 2017 Babkacı maaşları ne kadar? ve 2017 Bankacı maaşları ne kadar? hakkında bilgiler verilmektedir.Benzer içerikler:  Finansbank Süt Hayvancılığı Kredisi
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ