Paragaranti Nedir? Ne İşe Yarar?


Garanti bankası binlerce çalışanı ve şubesiyle Türkiye’nin en büyük bankalarından biridir. Özel Bankalar arasında aktif büyüklük olarak 2. banka olan Garantibank, kurduğu siteler aracılığıyla da finans piyasaları hakkında yatırımcılara bilgi sağlıyor. Bu yazımızda garanti bankasının kurduğu paragaranti.com adlı site hakkında siz okurlarımıza bilgiler vereceğiz. Yazımızda ‘‘paragaranti nedir, paragarantiye nasıl üye olunur, paragaranti ne işe yarar, e-Trader ekranı nedir, neye yarar?’’ Sorularını cevaplamaya çalışalım…

Paragaranti nedir?

Paragaranti, garanti bankasının bir hizmetidir. www.paragaranti.com’ da finans piyasalarınI ve anlık veri değişimini takip edebilirsiniz. Günümüzde özellikle borsa yatırımcıları ve piyasalarla ilgili bilgi sahibi olmak isteyen yatırımcılar bilgi arayışı içindeler. İnternetin yaygınlaşmasıyla paragaranti.com gibi siteler aracılığıyla piyasaları takip edebiliyorsunuz. Paranızla hisse senedi, tahvil, bono, repo, döviz alış-verişi yapmak istiyorsanız paragaranti.com üzerinden bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Kısacası paragaranti internet üzerinden bir borsacılık hizmeti veriyor.

Paragarantiyle nasıl üye olunur?

Öncelikle garanti müşterisi değilseniz siteyi kısıtlanmış özelliklerle ve aylık ücret ödeyerek kullanabilirsiniz. Ancak paragarantiyi sürekli ve ücretsiz kullanabilmek için bankanın müşterisi olmanız gerekiyor. Size en yakın garanti şubesine gidip hesap açtırarak üye olabilirsiniz. Şubeye gitmeden de internet bankacılığıyla bankanın müşterisi olabilirsiniz. İnternet üzerinden yatırım hesabı açtırdıktan sonra size kuryeyle gerekli evraklar gönderiliyor. Siz bu evrakları doldurup imzaladıktan sonra, alo garanti danışma hattıyla gerekli bilgileri ediniyorsunuz. Sonunda paragaranti üyesi olmuş oluyorsunuz.

Hali hazırda garanti internet şubesi müşterisiyseniz, https://www.paragaranti.com/gonline/customer/prelogin adresinden giriş yapabilir ve paragarantiyi ücretsiz ve sınırsız olarak hemen kullanabilirsiniz.

Paragaranti ne işimize yarar?

Paragarantinin müşterileri bütün yatırım ve bankacılık işlemlerini bu site üzerinden yapabilmektedirler. Borsayı anlık olarak takip edebilir, anında hisse senedi işlemleriniz yapabilir, portföyünüzdeki değerleri istediğiniz her an kontrol edebilirsiniz. Ayrıca ana sayfada bulunan piyasa yorumlarına bakıp yatırımlarınızı yönlendirebilirsiniz.

Benzer içerikler:  Findeks Kredi Notu Öğrenme

e-Trader ekranı nedir?
Garanti bankasının internet şubesi üzerinden girilebilen ve hisse senedi durumlarını izleyebileceğiniz, isterseniz hisse senedi, döviz, fon alış-satış işlemlerini yapabileceğiniz bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde borsayla ilgili verileri kolayca takip edebilirsiniz. Ekranda borsa kapanış saatinden sonra o gün borsada gerçekleşen bütün veriler istatistiksel olarak veriliyor. Yatırımcılar kazanan ve kaybeden elemanları kolayca görebiliyorlar.


Bir önceki yazımız olan Bankacı Maaşları 2017 başlıklı makalemizde 2016 Bankacı Maaşları Ne Kadar?, 2017 Babkacı maaşları ne kadar? ve 2017 Bankacı maaşları ne kadar? hakkında bilgiler verilmektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ