Öğrenciye Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar


Herkesin nakit paraya ve kredi kartına ihtiyacı olabileceği gibi öğrencilerin de ihtiyaçları olmaktadır. Bu yazımızda öğrenciye kredi ve kredi kartı veren bankalar ve hangi koşullarda, hangi özelliklerde verdiklerine dair bilgi paylaşımında bulunacağız. Böylece öğrenci arkadaşlarımız kredi kartı ve nakit ihtiyaçları oldukları zaman hangi bankalara başvurabilir kolaylıkla görebilirler.

Hangi Bankalar Öğrencilere Kredi ve Kredi Kartı Veriyor?

Öğrencilik denildiği zaman akla hemen maddi sıkıntıların bol olduğu, aileden uzak, okulunu bitirebilmek için çeşitli sorunlarla mücadele eden bir genç profili gelir hemen akıllara. Aslında durum birçoğu için bu akla gelenden çok daha kötü olabilmektedir maalesef. Özellikle nakit para konusunda öğrencilerin büyük bir kısmı sorun yaşamaktadır. Devletten veya özel yerlerden alınan burslar ve aileden gelen harçlıklar çoğu zaman yetersiz kalmaktadır. Bu durum karşısında öğrencilerin kredi kartı ve kredi kullanmalarını gerektiren bir zorunluluk ortaya çıkmaktadır.  Böylece acil ihtiyaçlar olduğunda kredi kartı veya kredi kullanarak ödemeleri taksitle yapma fırsatı doğmuş oluyor. Peki, öğrenciye kredi ve kredi kartı veren bankalar hangileridir? Hep Birlikte bu sorunun cevabına bir göz atalım.

Öncelikle öğrenciye kredi kartı veren bankalar hangileridir onlardan bahsedelim. 18 yaşını doldurmuş, hiç bir banka ile borç sorunu olmayan hemen her öğrenci kredi kartı başvurusu yaparak ihtiyacı olan kartı alabilmektedir. Bu konuda neredeyse her banka öğrencilerin kredi kartı taleplerine olumlu cevap vermektedir. Bu kartlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Garanti Bankası Bonus Genç Kredi Kartı
  • Yapı Kredi Play Kart
  • İş Bankası İşte Üniversiteli
  • Finansbank Cardfinans GO
  • Akbank Axess Exi 26

Şimdide öğrenciye kredi veren bankalar hangileridir ve koşulları nelerdir bunlardan bahsedelim. Öncelikle hiçbir banka sigortası olmayan hiçbir öğrenciye kesinlikle kredi vermemektedir. Çünkü yasal olarak en az 3 ay sigortalı olma zorunluluğu bulunmaktadır. Fakat öğrenci olup da kısmi zamanlı ya da tam zamanlı çalışan öğrencilerin sigortalarının da olması durumunda hemen her banka kredi ihtiyaçlarına olumlu cevap vermektedir. Findeks kredi notu iyi olması halinde öğrencilerin de kredi çekebilmesi için önlerinde herhangi bir engel olmayacaktır.

Benzer içerikler:  Senet Karşılığı Kredi Veren Bankalar

 


Bir önceki yazımız olan Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizde bedelli askerlik kredisi, bedelli askerlik kredisi veren bankalar ve bedelli kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ