Kredi Kartları


Alışverişin en önemli ödeme araçlarından birisi olan kredi kartı günümüzde büyük çoğunluğumuzun cüzdanında bir veya birden fazla bulunabilmektedir. Kredi kartlarımız sayesinde istediğimiz her ürüne yanımızda nakit bulundurmaksızın sahip olmamız mümkün. Bankaların yapmış olduğu bu imkan sayesinde alışverişlerimiz artık daha kolay bir hal almıştır.

Günümüzde alışverişlerimizi yanımızda nakit bulunduğu takdirde yapmak zaten mümkündür. Yalnız satın almak istenen ürünün fiyatının tam olarak ödenmesi gerekir ve bununla birlikte ürün fiyatının büyüklüğüne göre gelir düzeyimize göre taksitlendirme ihtiyacı duyabiliriz. Günümüzde adını elden taksit diye adlandırılan ödeme yöntemini güvenli olmamakla birlikte hiçbir firma veya şahıslar tercih etmemektedir. Bu ihtiyacımızı artık bankaların sağlamış olduğu kredi kartları sayesinde karşılamak mümkün. Kredi kartımızın limiti sınırlarında istediğimiz bir veya birden fazla ürün satın alınabilir veya gelir düzeyimize göre bize sunulan taksit seçeneklerinden istediğimiz taksit sayısını seçebilmek mümkün. Bu yöntem son derece güvenli olmakla birlikte ile satıcı ile alıcı her türlü olumsuzluklara karşı mağduriyete uğramamış olur.

Bankalar sağlamış olduğu bu olanağı, kredi kartı müşterilerinin mağdur olmaması için, belli güvenlik önlemleri almıştır. Müşteriler kredi kartı ile ödeme yapılabilmesi için müşterilerin belirleyeceği parola ile alışverişlerini yapabilmektedir. Bu yöntem ile kredi kartının kaybolmasına veya çalınmasına karşı kredi kartı sahipleri güven altına alınmış olur. Günümüzde bu tür olumsuzluklara karşı daha yüksek güvenlik önlemi alınabilmesi için müşteri kaybolan kredi kartını iptal ettirebilir ve kaybolan kredi kartını kullanıma kapatmış olur.

Kredi kartlarımız sadece alışveriş yapabilmemizi sağlamakla sınırlı olmayıp birçok olanağa daha kapı açabilmektedir. Kredi kartlarımız bize nakit ihtiyacımız için nakit avans, para havale veya eft imkanı ve buna benzer birçok imkan sağlayabilmektedir. Günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte bir fenomen haline dönüşen internetten alışveriş, bir çok müşterinin tercih ettiği bir yöntemdir. Yine müşterilerinin güvenliği açısından, kredi kartı bilgileri belli güvenlik tedbirleri çerçevesinde müşteriler alışverişlerini internet üzerinden yapabilmektedir. Böylelikle müşteri bulunduğu yerde internet üzerinden istediği her ürünü satın alabilir ve o ürün belirleyeceği adrese kadar teslim edilir. Bu imkanlar sayesinde bizden çok uzakta bulunan her ürün bize artık daha yakın hale gelmiştir.

Benzer içerikler:  Kredi Kartı Nasıl İptal Ettirilir?

Bir önceki yazımız olan Finansbank Enpara.com İncelemesi başlıklı makalemizde enpara başvurusu, enpara com finansbank ve Enpara.com Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ