Kredi Kartı İle Faturaları Nasıl Öderiz


Kredi Kartı Kullanımı

Bu yazımızın konusu kredi kartı ile faturaları nasıl öderiz sorusudur. Konumuza geçmeden önce kredi kartı ile ilgili bazı önemli noktalara değinmek yararlı olacaktır. Bu kapsamda kredi kartı nedir ve hangi durumlarda kullanılmalıdır sorusunu cevaplamak gerekir. Kredi kartı, bankalar tarafından müşterilere sunulan ve alışverişlerde kullanılan bir kart biçimidir. Kredi kartı ile gerek günlük hayatta olsun gerekse de internet ortamından olsun kolay bir şekilde alışveriş yapılabilmektedir. Aynı zamanda bu alışverişlerde anlaşmalı kurumlardan alışveriş yapılırsa taksit imkanları da mevcuttur. Ancak dikkat edilmesi gereken önemli bir konu da her ürüne ve alışverişe taksit yapılmadığıdır. Örneğin gıda, akaryakıt ve cep telefonu alımlarına taksit olanağı kapalıdır.

Kredi Kartı İle Fatura Ödeme

Yukarıda kredi kartı ile ilgili olarak genel bilgilerden ve hangi alanlarda kullanımı olduğundan bahsettik. Şimdi de kredi kartı ile faturaları nasıl öderiz konumuz kapsamında fatura ödemelerinde kredi kartının nasıl kullanılacağına göz atalım. Kredi kartınızın olduğu bankaya verilecek olan otomatik ödeme talimatı sayesinde faturalarınız son ödeme tarihinde otomatik olarak tahsil edilmektedir. Müşteri talebi doğrultusunda ilgili bankaya bildirilmesi halinde son ödeme tarihinden önce de fatura tahsilatı yapılabilmektedir.

Herhangi bir bankadan otomatik ödeme talimatı ile fatura ödemesi yapılabilmesi için tabi ki ilgili banka ile fatura ödemesi yapılacak kurum arasında bir anlaşma olması öngörülmektedir. Müşterisi olduğunuz bankaya otomatik ödeme talimatı verebilmek için birkaç farklı yol bulunmaktadır. Bunlardan ilki ilgili banka şubesine uğramak suretiyle isteğinizi bildirmek olacaktır. Aynı zamanda internet şubesi ya da telefon şubesi yardımıyla da otomatik ödeme talimatı verilebilir. Kredi kartı ile faturaları nasıl öderiz konulu yazımızın sonunda belirtebileceğimiz bir ipucu da ilgili bankaya ait kredi kartıyla eğer alışverişlerde puanlar kazanıyorsanız aksi bir durum belirtilmedikçe her otomatik fatura ödeme işleminde yine puanlar kazanılmaya devam edecektir. Bu da hem faturalarınızın ödenmesi hem de fazladan puan kazanma ihtimalini artırmaktadır. Siz de müşterisi olduğunuz bankaya ait bir kredi kartına sahipseniz hiç vakit kaybetmeden faturalarınız için otomatik ödeme talimatı verin hem faturalarınız ödensin hem de puanlar kazanın.

Benzer içerikler:  Yatırım Arayan Girişimcilerin Bilmesi Gerekenler

Bir önceki yazımız olan Kredi Borcu Olan Kişi Ölürse Borç Ne Olur başlıklı makalemizde kredi borcu olan vefat ederse ve kredi kartı olan kişi vefat ederse hakkında bilgiler verilmektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ