Kredi Kartı Borcu Olan İhtiyaç Kredisi Çekebilir mi?


Bankacılık alanından müşteriler tarafından en çok kullanılan ürünler arasında hiç şüphesiz kredi ürünleri gelmektedir. Banka müşterilerinin bu ürünleri talep etme noktasında göstermiş olduğu hassasiyetlerin başında şüphesiz kredinin çekimi sırasında sıkıntı çekilip çekilmeyeceği noktasıdır. Özellikle farklı borcundan dolayı bankadan kredi talebi edilebileceği hususunda müşteriler kredi kartı borcu olan ihtiyaç kredisi çekebilir mi sorusunun yanıt bulmasıdır. Kredi kartı borcu olup kredi çekmek isteyen bir kişinin cevabını olumlu bir şekilde alıp alamayacağı noktasındaki hassasiyete bakıldığında aslında iki hizmetin birbirinden farklı olduğunu görmemek mümkün değildir. Bununla birlikte kredi kartı borcu olan bir kişi hemen hemen tüm bankalardan ihtiyaç kredisi de başka bir ihtiyaç için kredi de rahatlıkla çekebilir.
Bir banka müşterisinin kredi kartı borcundan dolayı banka kredi vermemezlik yapamaz. Lakin banka müşterisi kredi kartını kullanırken düzensiz bir sistem takip eder ve ödemeleri gününde yapmadığı zaman kendi kredi notu veya kredi sicili olumsuz etkileneceğinden dolayı banka bu tarz müşterilere kredi kartı borcundan dolayı değil, sicillerinin olumsuz etkilenmesinden ötürü kredi taleplerini kabul etmemektedirler. Kredi kartı borcu olan ihtiyaç kredisi çekebilir mi, sorusun cevabı evet olduğu kadar banka müşterisinin izlemiş olduğu politika noktasında olumsuz yanıt olarak hayır cevabını alabilmektedir. Buna göre bir banka müşterisinin kredi kartı borcu olup ta kredi çekmek istediğinde herhangi bir sıkıntı yaşamaz. Ama bu borçtan dolayı kredi notunu etkilediği zaman ise durum daha farklı olabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Bankacı Maaşları 2017 başlıklı makalemizde 2016 Bankacı Maaşları Ne Kadar?, 2017 Babkacı maaşları ne kadar? ve 2017 Bankacı maaşları ne kadar? hakkında bilgiler verilmektedir.Benzer içerikler:  Kredi Kaç Ay Ödenmezse İcralık Olunur?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ