Koç Finans Konut Kredisi


Koçfinans koç grubuna bağlı bir finansman kuruluşudur. Saygın bir kuruluş olan firma tüketicilere birçok konuda kredi imkanı sunuyor. Günümüzde ev sahibi olmak için yeterli nakiti olmayan tüketiciler genellikle konut kredisi alma için bankalara veya diğer finansman kuruluşlarına başvuruyorlar. Tüketiciler kirada oturmak yerine, krediyle kendi evlerini alıp vadeyle kira öder gibi ev sahibi olmayı tercih edebiliyorlar. Bu yazımızda ‘Koçfinans konut kredisine nasıl başvurulur, başvuru şartları nelerdir, başvuru kabulü sonrası hangi işlemler yapılır, vade ve kredi imkanları nelerdir?’’ Gibi soruları cevaplamaya çalışacağız.

Koçfinans konut kredisine nasıl başvurulur ve başvuru şartları nelerdir?

Konut kredisine 18 yaşını dolduran her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı başvurabilir. Koçfinans konut kredisi ön başvurusu için 0(216) 556 03 03 numarasından ulaşabileceğiz bir danışma hattı bulunuyor. Ayrıca https://mortgage.kocfinans.com.tr/mortgage/faces/giris/login/giris.jsp?giris=1 adresinden online başvuru yapma imkanınız da bulunmaktadır.Böylece şubeye gitmeden internet aracılığıyla ön başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz. Sonrasında başvurunuzu takip etmeniz de gayet kolaylaştırılmış. https://mortgage.kocfinans.com.tr/mortgage/faces/giris/login/basvurusorgu.jsp?giris=0 adresinden TC. kimlik numaranız ve başvuru numaranızla giriş yaparak takipte kalabilirsiniz.Ön başvurunuz genelde 1 saatten az bir sürede sonuçlanıyor.

Ön başvuru sonrası aşamaları kısaca anlatalım: Eğer ön başvurunuz onaylanırsa koçfinans görevlisi expertiz amacıyla sizinle iletişime geçiyor. Daha sonra almak istediğiniz konutun expertiz değeri uzmanlar tarafından belirleniyor. Belirlenen değer üzerinden koçfinans size kredi  koşullarını sunuyorlar. Size krediyle ilgili bir bilgi formu gönderiliyor. Bu formda tüm ayrıntılar mevcut oluyor. Şartlar size uygun geliyorsa anlaşma sağlanıyor ve kredi öncesinde DASK, hayat ve konut sigortası işlemleri yapılıyor. Sonra kredi karşılığı alacağınız ev ipotek altına alınıyor. Bu işlem sizinle koçfinans temsilcisi avukat arasında tapu dairelerinde gerçekleşiyor. Ve neticede kredi borç evraklarını imzalamış oluyorsunuz. Ayrıca bir kefil istenmediğini de belirtelim. Asıl başvurunuz Marmara Bölgesi’ndeyseniz 3 iş günü içinde diğer bölgelerde ev almak istiyorsanız 4 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.

Benzer içerikler:  Hibe Kredileri Kimler Alabilir?

Koçfinans kredi ve vade imkanları: konut kredisi için 120 aya kadar vade yapılabiliyor. Ayrıca almak istediğiniz konuta exper tarafından biçilen değerin %75’ine kadar kredi almanız mümkün oluyor. Bu https://www.kocfinans.com.tr/hesapmatik.aspx adresten ne kadar krediye ne kadar vade yapabileceğiniz ve ödeyeceğiniz faizi hesaplamanız mümkündür.


Bir önceki yazımız olan Koç Finans İhtiyaç Kredisi başlıklı makalemizde İhtiyaç Kredisi ve Koç finans hakkında bilgiler verilmektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ