Havale Ne Zaman Hesaba Geçer?


Havale Nedir?

Finans işlemlerini gerçekleştirme adına bankalardan faydalanan vatandaşlarımızın günlük bankacılık işlemleri arasında en çok kullanmış olduğu ürünler arasında hiç şüphesiz para transferleri gelmektedir. Banka müşterilerinin çokça kullanmış olduğu bu işlemler için bankalar çeşitli platformlar üzerinden gerçekleştirilmesi adına gerekli çalışmaları ortaya koymaktadır. Para transferi için hızlı, kolay ve güvenilir bir işlem için gerekli çalışmaları ortaya koyan bankalar, müşteri memnuniyetinin en çok aradığı özellikler arasında para hızlı bir şekilde aktarılması üzerine çalışmaktadırlar.

Havale ve EFT işlemi olarak bilinen para transferi uygulamaları arasında en çok kullanılanı şüphesiz havale işlemidir. Aynı bankanın farklı şubeleri arasında yapılan para transferi verilen isme havale denir. Peki, havale ne zaman hesaba geçer?

Banka şubeleri başta olmak üzere ATM, internet, telefon ve mobil bankacılık platformları üzerinden gerçekleştirilebilen havale işlemi için tüm bankalar kendi müşterilerine haftanın 7 günü 24 saat boyunca bu işlemi tanımlamaktadırlar. Banka şubelerinin kapanmasına karşılık olarak bile diğer platformlar üzerinden gerçekleştirilebilen havale işlemi anlık olarak muhatap hesaba aktarılır. Aynı bankanın farklı şubesine aktarılan bu para hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Havale ne zaman hesaba geçer, sorusu ile ilgili olarak dikkati çekebilecek tek durum sadece zamana bağlı olarak para transferinin gecikmesidir. Bu durum bazen Merkez Bankasının yoğunluğuna bağlı olarak bazen de bankanın para transferine bağlı olarak geç bir şekilde gerçekleştirilmektedir.


Bir önceki yazımız olan Bankacı Maaşları 2017 başlıklı makalemizde 2016 Bankacı Maaşları Ne Kadar?, 2017 Babkacı maaşları ne kadar? ve 2017 Bankacı maaşları ne kadar? hakkında bilgiler verilmektedir.Benzer içerikler:  Çalışanlar Olmadan İş Kurmak
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ