Gizli Müşteri Olarak Para Kazanmak


Gizli Müşteri Nedir?

Günümüz ekonomik şartlarında para kazanma oldukça önemli bir hale gelmiştir. Son zamanlarda ortaya çıkan gizli müşteri olarak para kazanmak insanlara ilginç olduğu kadar cazip de gelmektedir. Peki çoğu insanın merak ettiği gizli müşteri tam olarak nedir? Nasıl ve nerede gizli müşteri olunur? Tüm bu soruların cevabını yazımızın ilerleyen bölümlerinde detaylı bir şekilde bulabileceksiniz. Öyleyse hemen gizli müşteri olma ile ilgili ayrıntılardan bahsetmeye başlayalım.

 

Gizli müşteri, firmaların bütün birimlerinde aynı hizmet kalitesini sağlamayı amaçlayan ve bu durumu süreklilik haline dönüştürmeyi amaç edinen, aynı zamanda da rakiplerin hizmet kalitesini de öğrenmek için çaba gösteren kurumların başvurdukları ve direkt olarak müşteri gözü ile olaylara bakmalarına yarayan objektif bir ölçüm çeşididir. Bu yöntem ile gerçek alışveriş ya da işlem anını ortaya konulması amaçlanır. Bu da etkili ve güvenilir bir ölçüm ortaya koyacaktır. Tüm bu açıklamalardan sonra gizli müşteri olarak para kazanmak nasıl mümkün olmaktadır? İsterseniz biraz da bu detaylara göz atalım.

 

Gizli Müşteri Olarak Kazanç Sağlamak

Gizli müşteri olarak para kazanmak zor olmamakla birlikte sanıldığı kadar da kolay olmayabilir. Öyle ki iyi bir gizli müşteri olabilmek için öncelikle dürüst ve güvenilir olmak gerekir. Aynı zamanda iyi bir gözlemci, uyumlu, detaycı, hafızası algılaması kuvvetli, aktör ruhlu, bilgiyi doğru ve etkin bir şekilde aktaran, yazı diline hakim, iyi rapor tutabilen, dikkatli ve esnek olmasının yanında düzenli, objektif, tarafsız ve sakin olması diğer özellikler arasındadır.

 

Yukarıda bahsedilen özelliklere sahip herkes gizli müşteri olma potansiyeline sahiptir demektir. Bu özelliklerin kendinizde olduğunu düşünüyorsanız hemen gizli müşteriye ihtiyaç duyan kurumlara başvuru yaparak işe koyulabilirsiniz. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey ilgili kurum ya da firmanın direktifleri doğrultusunda işleyişi ve iş kalitesini bir müşteri gözüyle görüp o yönde çalışmalar yürütmeniz gerekecektir. Öyle ki firmanın sunduğu formu sizden istediği şekilde, doğru ve tarafsız bir şekilde doldurmanız istenmektedir. Siz de bu bilgiler ve denetlemeleriniz ışığında objektif bir form doldurarak görevinizi eksiksiz bir biçimde yürütebilirsiniz.

Benzer içerikler:  HSBC Banka Concept Kredi Kartı Başvurusu

Bir önceki yazımız olan Bankacı Maaşları 2017 başlıklı makalemizde 2016 Bankacı Maaşları Ne Kadar?, 2017 Babkacı maaşları ne kadar? ve 2017 Bankacı maaşları ne kadar? hakkında bilgiler verilmektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ