Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar


Günümüzde bankaların geniş kitlelere kredi verdiğini görmekteyiz. Bu yazımızda ev hanımlarına kredi veren bankalar ve şartları ile ilgili paylaşımda bulunacağız. Böylece nakit paraya ihtiyacı olan ev hanımları hangi bankalardan ve hangi koşullarda kredi kullanabilir sorusuna cevap verebiliriz.

Ev Hanımları Kredi Çekebilir Mi?

Bilindiği üzere birçok banka kredi ve kredi kartı gibi başvurularda müşterilerinden gelir belgesi istemektedir. Gelir belgesi olmayan kişilere ise kredi başvurularında çoğu zaman olumsuz cevap vermekteler. Bu konuda en çok mağduriyet ev hanımları açısından olmaktaydı. Yapılan son yasal düzenlemelerle birlikte artık ev hanımlarının da bu mağduriyeti giderilerek kendilerine kredi çekebilme imkanı getirildi. Böylece ihtiyacı olan ev hanımları belirli miktara kadar kredi çekebilme fırsatına sahip oldu. İhtiyaç, taşıt vb. kredi taleplerinde bulunan ev hanımlarına da artık pek çok banka kredi vermektir. Ev hanımlarına kredi veren bankalar aynı şekilde kredi kartı taleplerine de düşük limitlerde olmak üzere olumlu geri dönüş veriyor.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankaların Şartları Nelerdir

Ev hanımlarına kredi veren bankalar her müşteride olduğu gibi ev hanımlarında da kendilerini güvenceye almayı tercih etmektedir. Bu nedenle kredi çekmek isteyen ev hanımlarından ilk olarak eşlerinin maaş bordrolarını istemektedir. Taksit sayısı olarak ise en fazla 24 aya kadar vadelendirme yapmaktadır. Hem maaş bordrosu hem de vade süresi göz önünde bulundurarak kredi limiti belirlenmektedir. Genel olarak ev hanımının aylık taksit ödemesi eşinin maaş bordrosundaki miktarın en fazla % 70’i olacak şekilde ayarlanmaktadır. Toplamda ise 24 aya kadar vadelendirilerek verilebilecek maksimum kredi tutarı belirlenmektedir. Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında devlet destekli Halkbank ve Vakıfbank’ın yanı sıra Denizbank, Akbank, İş Bankası, ING Bank gibi özel bankaları da görebilmekteyiz.

 

Benzer içerikler:  Fibabanka Kiraz Hesap

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Yerli Makine İmalat Destek Kredileri başlıklı makalemizde Ziraat Bankası Yerli Makine İmalat Destek Kredileri ve ziraat ekipman kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ