En Uygun Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar


BDDK verilerine göre ülkemizde yaklaşık 50 farklı banka ve finans kuruluşları bulunmaktadır. Bunlar arasında en uygun faizli konut kredisi veren bankalar hangileridir? Bu soru, özellikle son yıllarda konut sahibi olmak isteyen kimseler tarafından merak edilmektedir. Gazetelerde, tv ekranlarında ya da internet aleminde sıkça karşılaştığımız banka reklamlarından ve diğer kanallardan elde ettiğimiz araştırmalar sonucunda, düşük faizli kredi veren bankaları tespit. İşte en uygun ev kredisi veren bankalar ve kredi faiz oranları:

En Uygun Kredi Veren Bankalar

Bankacıların dilinde mortgage, halk dilinde ise konut kredisi olarak bilinen bu kredi türünde vade süresi genel olarak en fazla 120 aya kadar olabilmektedir. Bu da 10 yıl süren bir kredi borcunun altına girmek anlamına gelmektedir. Söz konusu vade süresinin uzun olması toplamda geri ödenecek faizin de fazla olması anlamına gelmektedir. Sonuç itibariyle konut kredisi çekmek isteyen kişiler  en uygun faizli konut kredisi veren bankalar hangileridir diye arayış içerisine girmektedir.

  • Ziraat Bankası Konut Kredisi: Ziraat Bankasından Konut Kredisi çekmek isteyen müşterilere 2 farklı faiz oranı uygulanmaktadır. 60 aya kadar olan kredilerde % 1,14 faiz uygulanırken, 120 aya kadar olan vade seçeneğinde ise % 1,16 faiz uygulanmaktadır.
  • Vakıfbank Sarı Panjur Kredisi: Sarı panjur adı altında pek çok farklı konut kredisi imkanı bulunmaktadır. Müşteriler bu kredilerden kendileri için en uygun olanı seçebilmektedir. 120 ay vade ile sınırlı olan bu kredilerde faiz oranı ise % 1,15’tir. Dosya masrafı olmamakla birlikte 700 TL ekspertiz ücreti alınmaktadır.
  • Halkbank Konut Kredisi: Bu kredi türünde alınacak olan evin ekspertiz değerinin % 75’ine kadar kredi verilebilmektedir. Vade süresi 120 ay ile sınırlı olmakla birlikte 60 aya kadar olan vade seçeneğinde faiz oranı % 1,20’dir. 6o aydan 120 aya kadar olan vade seçeneğinde ise kredi oranı % 1,24 olarak uygulanmaktadır. 500 TL kredi masrafı ve 805, 76 TL de diğer masraflar kesilmektedir.
  • Akbank Konut Kredisi: Sabit faizli, indirimli, peşinatsız, kentsel dönüşüm, yeni evim ve dönemsel ödemeli gibi oldukça çeşidi bulunan konut kredilerinde 120 aya kadar taksit yapılabilmektedir. Akbank’tan bu kredilerden birini çekerek konut sahibi olmak isteyenler % 1,15 aylık faizle kredilerini çekebilmektedir.
Benzer içerikler:  Borsayı En Çok Etkileyen Haberler Nelerdir?

Bir önceki yazımız olan Bankacı Maaşları 2017 başlıklı makalemizde 2016 Bankacı Maaşları Ne Kadar?, 2017 Babkacı maaşları ne kadar? ve 2017 Bankacı maaşları ne kadar? hakkında bilgiler verilmektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ