Emekliler Maaşının Kaç Katı Kredi Alabilirler?


Çalışma hayatını sonlandırmış ve emekli olmaya hak kazanmış olan vatandaşlarımız bundan sonraki yaşamlarında gerek devlet desteği gerekse de özel destekler sayesinde hayatlarını daha iyi şartlarda idame ettirebileceklerdir. Bu bağlamda sosyal hayatlarına gerekli desteği veren kurumlar arasında ilk sırada bankalar gelmektedir. Emekli olmuş olan vatandaşlarımız için gerek kredi kartı gerekse de kredi ürünlerinde büyük kolaylık ve avantaj sunmaktadırlar. Bankaların sunmuş olduğu kredi ürünlerini kullanmak suretiyle birçok ihtiyaçlarına da kesin çözümler bulabilirler. Bankalar emekli vatandaşlarımıza bireysel kredi ürünlerinin tümünü kullandırmaktadırlar. Özellikle emekliler maaşın kaç katı kredi alabilirler, sorusunun muhatabı olarak konut kredisi çekebilme fırsatına da sahiptirler. Bununla birlikte emeklilere verilen kredi tutarları bankadan bankaya değiştiği gibi aynı zamanda PTT şubeleri arasında bile değişiklik göstermektedir.

Emekli vatandaşlarımıza özellikle ihtiyaç kredisi kullandıran bankalar genellikle 36 vade ile sınırlandırmış olup Garanti Bankası gibi firmalar tarafından 100.000 TL’ye kadar bile kredi kullandırmaktadır. Ama birçok banka emekli müşterilerine 30 ile 40 katına kadar ihtiyaç kredisi, alacakları evin tutarının %75’ne kadar da konut kredisi kullandırmaktadır. Emekliler maaşın kaç katı kredi alabilirler, diye merak eden emeklilerimizi Türkiye genelinde bulunan banka şubelerine veya internet üzerinden yapabilecekleri başvuru işlemi ile ne kadar kredi alabileceklerini öğrenebilirler. Bankalar ayrıca kredinin geri ödemesi ile ilgili olarak maaşının aylık alanlar için düzenleme yaptığı gibi aynı zamanda emekli maaşını 3 ayda 1 alanlar içinde bu imkanı sunmaktadırlar.


Bir önceki yazımız olan Bankacı Maaşları 2017 başlıklı makalemizde 2016 Bankacı Maaşları Ne Kadar?, 2017 Babkacı maaşları ne kadar? ve 2017 Bankacı maaşları ne kadar? hakkında bilgiler verilmektedir.Benzer içerikler:  En Uygun Kredi Nasıl Bulunur?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ