Çalışan Hesap Nedir, Ne İşe Yarar?


Talimatlı ödemeleriniz var ise ve bankacılık işlemlerinizi gün ve hafta içerisinde takip etmekte zorluk yaşıyorsanız ve hesabınıza anlık olarak para girişleri ve hesabınızdan anlık para çıkışları yapıyorsanız çalışan hesabı kesinlikle gözden kaçırmayın derim. Halkımız bankacılık terimlerine aslında uzak iken son zamanlarda çalışanlardan daha çok bankacılık terimlerine hakim olmaktadır. yine de meraklısı için çalışan hesap nedir, ne işe yarar? hep birlikte derlediğimiz bilgileri inceleyelim.

Çalışan hesap; vadesiz hesabınızdaki parayı sizin adınıza yatırım fonu alarak değerlendirecek ve tüm talimatlı kredi kartı, fatura ve düzenli ödemelerinizi (kira, taksit vb.) ve diğer tüm bankacılık işlemlerinizi, otomatik olarak yeterli miktarda fon bozumu yaparak gününde ödeyecek, ayrıca aynı zamanda nakit ihtiyacınızı da karşılayacak. Bu hesap ile hem paranız değer kazanmaya başlıyor, hem de ödemelerinizi takip etme zorluğundan kurtarıyor.

İsterseniz, çalışan hesabınıza, “Kredili Mevduat Limiti” tanımlatarak, fon bakiyeniz yetersiz olsa bile, nakit ihtiyacınızı ve tüm ödemelerinizi kredili mevduat bakiyenizden karşılayabileceksiniz. Kredili mevduat limiti hakkında sitemizde diğer konulardan bilgi almanız mümkündür. Bu hesap, sizin için yepyeni bir bakiye yaratacak; artık nakit bakiyeniz, çalışan hesap fonlarınızın TL değeri ve kullanılabilir Kredili Mevduat limitinizin toplamı kadar bankacılık işleminizi, manuel fon bozumuna gerek olmadan rahatlıkla yapabileceksiniz.

26 Mayıs 2016 tarihiyle birlikte çalışan hesap alt limiti Yapı ve Kredi Bankası AŞ’ de değişiklik yapılmıştı. Bu değişiklikler ; Bireysel müşteriler için 3.000 TL, Platinum ve Kobi müşterileri için 5.000 TL, özel Bankacılık müşterileri için 5.000 TL olarak güncellenmiştir. Çalışan Hesap üzerinden yaptığınız işlemlerin, gün içi işlem limitini aşması halinde, şubenizdeki müşteri temsilciniz ile görüşebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Bankacı Maaşları 2017 başlıklı makalemizde 2016 Bankacı Maaşları Ne Kadar?, 2017 Babkacı maaşları ne kadar? ve 2017 Bankacı maaşları ne kadar? hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer içerikler:  Akıllı Yazar Kasa Pos Neden ve Nasıl Alınır?


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ