Bankada Unutulan Para Sorgulama


Zaman aşımı kavramı hayatımızın birçok aşamasında karşımıza çıkmaktadır. Bu kavram özellikle kamu kurum ve kuruluşları olarak hizmet veren yerlerde daha çok karşılaştığımız bir ifade olmaktadır. Zaman aşımı kavramını son yıllarda en çok duyduğumuz yerlerden biride hiç şüphesiz bankacılık sektörüdür. Bankacılık sektöründe duyulan bu kavram ile ilgili olarak insanların vadeli veya vadesiz hesaplarına yatırmış olduğu paraları bir müddet sonra unutup, zaman aşımı süresine takılması işlemi gerçekleştirilmektedir. Durum böyle olunca hesaplardaki paralar zaman aşımı süresi ile birlikte Tasarruf Mevduat Sigorta Fonuna otomatik olarak devredilir. Sizlerde hesaplarınızdaki paraların herhangi bir şekilde gitmesini istemiyor iseniz yapmanız gereken bankada unutulan para sorgulama ekranlarından herhangi birini kullanabilirsiniz.

Banka müşterileri kendine ait çeşitli bankalardaki hesaplarındaki miktarları herhangi bir şekilde almak istedikleri zaman para sorgulama ekranlarını kullanmaları gerekmektedir. Buna göre http://www.zamanasimi.org/tbb.xhtml ve http://zamanasimisorgu.tmsf.org.tr/ ekranlarından herhangi birine girdikten sonra ekranda yer alan bilgiler arasında bulunan banka adı, hesap sahibi adı ve soyadı ile birlikte doğrulama kodu olarak verilen bilgileri girdikten sonra “Ara” kelimesini kullanmak yeterlidir. Bilginin öğrenilmesinden sonra bankanın bir şubesine gitmek suretiyle hesabınızdaki parayı anında alabilirsiniz. Zaman aşımı kavramı bankalarda 10 yıl olarak belirtilmiş ve kişiler bu süre zarfında hesaplarında herhangi bir hareket gerçekleştirmediği zaman banka otomatik olarak meblağları TMSF’ye devrederek devlet bütçesinde kullanılması sağlanmaktadır. Sizlerde bankada unutulan para sorgulama ekranları sayesinde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Bankacı Maaşları 2017 başlıklı makalemizde 2016 Bankacı Maaşları Ne Kadar?, 2017 Babkacı maaşları ne kadar? ve 2017 Bankacı maaşları ne kadar? hakkında bilgiler verilmektedir.Benzer içerikler:  Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ