Almanya’da Hangi Türk Bankaları Var?


Almanya’da Yer Alan Türk Bankaları

Bu yazımızda sizlerle Almanya’da hangi Türk bankaları vardır sorusuna yanıt arayacağız. Bilindiği gibi zamanında ülkemizden Almanya’ya birçok işçi göçü olmuştur. Bu da zamanla orada yaşayan Türkiyeli sayısını artırmıştır. Haliyle Almanya’da yaşayan vatandaşların var ola bankacılık işlemlerini rahat bir şekilde devam ettirebilmeleri için ilgili bankalarca şube açılması zorunlu bir hal almıştır. Ayrıca memlekette kalan yakınlar ile para alıp gönderme işlemlerinin de sorunsuzca yapılabilmesi amacıyla açılan şubeler aşağıdaki gibidir.

Almanya’da Yer Alan Türk Bankaları

Almanya’da hangi Türk bankaları vardır konulu yazımıza artık var olan bankaları açıklayarak devam edebiliriz. Gerek orada yaşayan Türk işçileri için gerekse de oraya giden öğrenciler için gereken banka şubeleri aşağıdaki gibidir:

  • Ziraat Bank Almanya Şubesi
  • Halkbank Almanya Şubesi
  • Türkiye İş Bankası Almanya Şubesi
  • Akbank Almanya Şubesi
  • YapıKredi Bankası Almanya Şubesi
  • Garanti Bankası Almanya Şubesi

Bunların yanında faizsiz bankacılık kapsamında hizmet veren katılım bankalarından olan KuveytTürk de Almanya’da şubesi olan bankalar arasında yer almaktadır.

Yurtdışında Yer Alan Bankaların Avantajları

Yurtdışında yer alan ve menşei Türkiye olan bankalar birçok açıdan faydalı özelliklere sahiptir. Bunlardan en önemlileri yurtdışına işçi olarak giden ancak ülkemizle bağını koparmak istemeyen vatandaşların Türkiye ile iletişiminin sağlanmasında önemli rol oynamaktadırlar. Çünkü bu sayede memlekette bulunan yakınlarına para gönderme ve alma işlemlerini yapabilen vatandaşlar bağlarını koparmamış olmaktadır. Yine aynı şekilde yurtdışında okuma hayali ile Almanya’ya giden öğrenciler de ilgili banka şubelerinden yararlanarak büyük bir sorunla karşılaşmadan eğitimlerini tamamlayabilmektedirler. Almanya’da hangi Türk bankaları vardır konulu yazımızın sonunda önemli bir noktaya daha değinmekte fayda var. Yurtdışında yer alan Türk bankaları yurtdışında ülkemizin tanıtımına büyük katkı sağlayacaktır.

Benzer içerikler:  Garanti Bankası Kredi Başvurusu 2017

Bir önceki yazımız olan Denizbank İşyeri ve Mortgage Kredileri başlıklı makalemizde denizbank kredileri, dükkan açma kredisi ve ev kredileri hakkında bilgiler verilmektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ