Akbank İnternet Bankacılığı Şifre Nasıl Alınır?


Akbank geçmişi 1948’ e dayanan köklü bir kurumdur. Bankacılık sektöründe bir dev haline gelmiştir. Briand Finance’ ın hazırladığı listede dünyanın en değerli 500 bankası arasına girmiştir. Binlerce müşterisi olan bankada internet şubesi kullanımı da oldukça fazladır. Bu yazımızda Akbank Direkt internet şubesi şifresi nasıl alınır, avantajları nelerdir, internet şubesiyle hangi işlemler yapılabilir? Sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.

Akbank internet şubesi şifresi nasıl alınır?

 Akbank Direkt adıyla bilinen internet şubesi şifresini almanın birkaç yolu var. Eğer bankanın müşterisiyseniz internet üzerinden https://internetsubesi.akbank.com/webapplication.ui/entrypoint.aspx?INSTANTPASSWORDadresine tıklayıp gerekli talimatları yerine getirip şifrenizi alabilirsiniz. Akbank direkt uygulamasını Google play ve appstore’dan indirip şifrenizi alabilirsiniz. Uygulamada mevcut olan en yakındaki Akbank ATM’si, döviz hesaplama gibi hizmetlerden Akbank müşterisi olmasanız bile yararlanabilirsiniz.

Akbank direkt internet şubesiyle hangi işlemler yapılabilir avantajları nelerdir?

Akbank Direkt ile şubeye gitmeden birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik birçok işlemi günün her saati yapabilmeniz kullanıcılara büyük avantaj sağlamaktadır.Peki Akbank Direkt ile hangi işlemler yapılabiliyor:

-Para aktarma: Havale, EFT, swift

Akbank direkt ile Para göndermek istediğiniz kişiye, kişinin sadece cep telefonu numarası aracılığıyla bile para göndermeniz mümkündür. Ayrıca para göndermek istediğiniz kişinin Akbank’ta hesabı olmasa da istediğiniz bir Akbank ATM’sinden, gönderdiğiniz parayı çekebilmektedir. ATM’ye gönderdiğiniz tutarı kişinin çekebilmesi için cep telefonuna referans kodu SMS olarak gönderilmektedir. Alıcı kart kullanmadan ATM’nin ‘‘giriş’’ butonuna basarak ‘‘kartsız para çekme’’ sekmesine girip gerekli işlemleri yapıp parasını çekebilir.

-Borsa, hisse senedi, VİOP (vadeli işlem ve opsiyon borsası) işlemleri yapılabilir.

Portföyünüzü görüntüleyebilir, alım-satım yapabilirsiniz. Bu uygulamanın önemli avantajlarından biri de; anlık borsa üzerinden günlük 5 milyon TL’ye kadar işlem limitinizin bulunmasıdır. Ayrıca on binde dokuz oranına varan komisyon oranları mevcuttur.

Benzer içerikler:  Akbank Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır ?

-Hesap işlemleri: Varlıklarım, nakit akışım, vadesiz-vadeli hesaplarım, altın hesaplarım, esnek birikimlerim, mevduat birikimlerim, hesap açılışları, artı para işlemleri, çek,tarifelerim.

-Kart işlemleri: kredi kartı bilgileri, hesap özeti görüntüleme, dönem içi işlemler görüntüleme, bekleyen provizyonlar, gelecek dönem taksitler, Akbank kart borcu ödeme, chip para bakiye gösterme, mil puan bakiye gösterme.

Döviz alış-satışı ve hisse senedi alış-satışı işlemlerini 7/24 yapabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Bankacı Maaşları 2017 başlıklı makalemizde 2016 Bankacı Maaşları Ne Kadar?, 2017 Babkacı maaşları ne kadar? ve 2017 Bankacı maaşları ne kadar? hakkında bilgiler verilmektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ