Akbank İban Sorgulama


İban, aralarında ülkemizin de bulunduğu yaklaşık 40 ülkenin bankalar arası para transferi için kullandıkları 26 haneli (ülkemiz için geçerlidir) hesap numarası yerine kullanılan karakterler dizisidir. birçok karakterden oluşması, akılda tutulamsını ve hesaplanmasını da zorlaştırmaktadır. Bu nedenle kişiler, herhangi bir bankanın iban numarasını sorgulamaya yaparak tespit etmeye çalışmaktadır. Bunu, Akbank iban sorgulama nasıl yapılır diyerek açıklığa kavuşturalım. Örnek olarak Akbank iban numarasının hesaplanmasını açıklayarak diğer bankalar için de aşağı yukarı ansıl yapıldığını anlatmış olacağız.

Akbank İban Sorgulama Nasıl Yapılır?

Birçok bankada olduğu gibi Akbank İban sorgulaması da oldukça kolaydır. Müşterilerin, bankalar arası para transferlerinde ya da hesaplarına maaş yatacağı zaman bu işlemler iban üzerinden yapılmaktadır. Uluslararası geçerliliği olan iban sayesinde tüm transfer işlemleri güvenilir bir şekilde yapılabilmektedir. Bankalarla işi olan kimseler mutlaka iban kavramı ile tanışmıştır. Akbank müşterileri kendi iban numaralarını bankadan, müşteri hizmetlerinden, internet bankacılığından ve cep bankacılığından kolaylıkla öğrenebilirler. Hatta tüm bunlara gerek kalmaksızın internet sitesi üzerinden Akbank iban sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Bankanın resmi web sitesi üzerinden Iban öğrenme bölümüne girerek kolaylıkla öğrenilebilmektedir.

Akbank müşterilerinin iban numara sorgulaması yaparak hesaplarına ait iban numaralarını nasıl öğrenebileceklerini adım adım anlatalım.

  • Akbank iban sorgulama için ilk olarak bankanın resmi web sitesine ( http://www.akbank.com/ ) gidilir.
  • Bankanın sitesi açıldıktan sonra sayfanın arama kısmına iban sorgulama yazarak arama yaptırılır. Ya da sayfanın en alt kısmında siyah alanda en sağda yer alan “Faydalı Linkler” alanındaki ” IBAN Sorgulama” menüsüne tıklanır. Her iki işlem sonucunda isabn sorgulama sayfasına erişilebilir.
  • IBAN sorgulama sayfası açıldıktan sonra sayfanın ortasında ” IBAN Numaranızı Akbank’tan Anında Öğrenin” isimli bir alan görülecektir.
  • IBAN hesaplama aracı olan bu bölümden Hesap türünden iban hesaplaması istediğiniz hesabın para türü seçilir.
  • Şube kodu yazan yere hesabınızın bulunduğu şubenin kodu yazılır.
  • Son olarak Hesap No kısmına hesap numarası yazılarak alttaki “Hesapla” butonuna tıklanır.
Benzer içerikler:  Akbank Günlük Para Çekme Limiti

Yukarıda bahsedilen adımların sonrasında artık Akbank iban numarası öğrenilmiş olur.


Bir önceki yazımız olan Bankacı Maaşları 2017 başlıklı makalemizde 2016 Bankacı Maaşları Ne Kadar?, 2017 Babkacı maaşları ne kadar? ve 2017 Bankacı maaşları ne kadar? hakkında bilgiler verilmektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ